45. křesťanský oddíl skautů a skautek, světlušek a vlčat

Již od roku 1999 jsme součástí 4. střediska ICHTHYS. Nejvyšší funkci vedoucího zastává Jiří Těthal. Náš oddíl má dvě klubovny, jednu přímo v Domečku (Komenského 17, Plzeň) a druhou v přilehlé zahradě. Ta byla postavena kvůli velkému počtu členů našeho oddílu, kterých je teď už více než stovka. Schůzky musí totiž probíhat i paralelně :).

Členy oddílu jsou děvčata i chlapci přibližně ve věku od 6 do 18 let, někteří vedoucí tuto hranici i nemálo překračují. Během školního roku se jednou týdně scházíme odděleně, po asi 10členných družinkách chlapců nebo děvčat, ale snažíme se připravit i několik vícedenních akcí pro celý oddíl.  Na nich společně poznáváme přírodu, učíme se (třeba jak postavit stan), hrajeme hry, při kterých i soutěžíme, povídáme si, a hlavně jsme jako oddíl spolu, což je velmi důležité, přestože při velikosti našeho oddílu ne úplně snadné uskutečnit.

Vyvrcholením a odměnou za celý rok nás v létě o prázdninách čeká dvoutýdenní tábor daleko od civilizace, od rodičů a mezi kamarády. Tyto dny trávíme v podsadových stanech. Na táboře společně zažíváme krásné chvíle, a to nejen díky krásné přírodě, která nás obklopuje, ale užíváme si i akční celotáborovou hru nebo klidné posezení v naší lesní kapli. Také se zdokonalujeme v různých dovednostech a posilujeme svoji vůli při plnění různých táborových odborek a skautských stupňů. Jakmile nastane noc, někteří z nás také prožívají chvilky hrůzy a strachu ale i překonání sama sebe při nočních hlídkách.

Jsou to dny plné dobrodružství, na které pak rádi a dlouho vzpomínáme.