Rebelky - Borský park a Malá mlsná opice

1. 5. 2017
Datum akce: 7.-9.4. 2017

Naše výprava začala v pátek na Borech. Protože jsme měly v neděli brzy ráno závody, zůstaly jsme přes víkend v Plzni, konkrétně v klubovně oddílu Šedá střelka u Borského parku. Když jsme dorazily na místo, vybalily jsme si věci a daly si večeři. Pak jsme se rozdělily do 2 týmů a hráli hru Fair Play a i přesto, že pršelo jsme si hru užily. Po hře jsme se sešly ve společenské místnosti a učily se jak vypadá kroj a co na něj patří. Když už jsme vše uměly, koukly jsme se na film Zootropolis, při kterém polovina z nás usnula. Pak už jsme si jen šly vyčistit zuby k nedaleké studánce (v klubovně netekla voda) a spát.

Sobotu jsme zahájily proběhnutím kolem Borského parku. Až do oběda jsme potom hrály hry prověřující naší sílu, hbitost, tvořivost a trpělivost. Celou dobu jsme byly v týmech, do kterých jsme se rozdělily v pátek večer. Zahrály jsme si živé pexeso, lepidlo a dělaly jsme padák pro vajíčko. K obědu jsme měly těstoviny s rajčatovou omáčkou a všem nám moc chutnalo. Polední klid jsme strávily na prolézačkách a jako správné Rebelky jsme si vyrobily luk a šípy. Po obědě jsme sečetly body v týmu a konečný výsledek byl 5:4. Dále už jsme pokračovaly jako jednotlivci s bodovým náskokem podle našich týmů. Sfoukávaly jsme si míčky ze lžiček, stály na jedné noze a plnily úkoly, za které jsme dostávaly papírové "nášivky", které jsme musely správně umístit na kroj. Pak jsme se navečeřely a přesunuly se opět do společenské místosti na vyhodnocení. Všechny jsme byly hodně vyrovnané, ale nakonec vyhrála Bibi. Po vyhlášení jsme se ještě učily zdravovědu o které nám pověděl Radar, který tam byl celou dobu s námi. Měly jsme na něj hodně otázek a taky jsme se dozvěděly spoustu nových věcí. Protože jsme v neděli brzo ráno vstávaly, šly jsme brzo spát, ale po náročném dni nám vůbec nedělalo problém usnout.

V neděli jsme jako vždycky vynechaly rozcvičku, rychle se nasnídaly, uklidily klubovnu, sbalily si věci (některým z nás se dokonce poprvé podařilo sbalit spacák úplně samy) a šly na autobus, který nás přiblížil k místu závodu. Na prezenci jsme dorazily včas a pak už jsme jen čekaly až budou moct naše týmy vyrazit. Protože měly být týmy po 3-5 a nás bylo 9 rozdělily jsme se do 3 týmů po 3 lidech. Jeden tým se jmenoval Rebelky, druhý Srdíčka, a třetí Kočičky. V 11 hodin konečně vyrazil náš 1. tým - Rebelky, 5 minut po nich Srdíčka a za dalších 5 minut Kočičky. Běžely jsme po žlutých fáborcích a po cestě na nás čekaly úkoly, ve kterých jsme Malé mlsné opici pomáhaly utvořit kroj, aby mohla jet na Jamboree. Na celkové vyhlášení jsme se všichni sešli na velkém hřišti, bylo nás vážně hodně, kolem 100 lidí. Na závodě jsme byly nejmladší a i přesto se nám podařilo umístit na krásném 2. místě s týmem Rebelky a na 5. místě s týmem srdíčka. Oba týmy dostaly spoustu sladkostí, které jsme si další den na schůzce rozdělily, krásny míč na házenou a žluté uzlovačky. Potom jsme poprosily nějakou slečnu o společné foto. K našemu překvapení jsme od ní dostaly kolečko na naší mapu, řekla nám k tomu jen, že jí ho dal pán, kterého vůbec neznala, se slovy: "Dejte to Rebelkám". Pochopitelně jsme si domyslely, že to určitě byl pan Elefant a byly jsme moc rády, že viděl náš úspěch (i když my jeho ne). Pak už jsme se jen vydaly na konečnou tramvaje č. 1 na Slovany, kde si nás vyzvezly rodiče.