první Sýkorčí výprava

18. 11. 2017
Datum akce: 4.11. 2017

Všechno začalo tím, že nám na naší úterní schůzku přišel vzkaz od neznámého člověka. Ten nás žádal o pomoc s tím, že nám nemůže sdělít víc, pro případ, že by se dopis dostal do nesprávných rukou. Pokud jsme ochotné mu pomoci, máme se prý dostavit dne 4.11. v 10:00 na tramvajovou zastávku Severka na Košutce.

V sobotu ráno jsme se tedy na zastávce sešly skoro všichni (kromě nemocné Berty a Faustýnky, která se k nám připojila později), jako doprovod s námi šla Magma. Hned na zastrávce jsme našly dopis s vysvětlením toho, co máme dnes dělat a kdo a proč nám vlastně dopisy píše. Dozvěděly jsme se, že onen tajemný pisatel je Poutník, který chodil po světě se svojí mapou. Jednoho dne ale zašel do nebezpečných míst, kde ho přepadli lupiči, kteří mu mapu roztrhali a odvezli ho na neznámé místo. Vítr pak mapu rozfoukal po celém kraji. My mu máme pomoct mapu najít. Dostal zprávu, že první dílek se nachází na Kolomazné peci, tak se tam máme vydat. Cestou však nejprve musíme splnit několik úkolů.

Vydali jsme se tedy směrem na Kolomaznou pec. cestou jsme hrály různé hry a plnily úkoly od Poutníka. Také jsme viděly v lese něco, o čem si všichni myslíme, že to byl jelen. Když jsme došly na Kolomaznou pec, daly jsme si oběd. Poblíž jsme také našly první dílek mapy a kroniku! Protože byla zima, na poslední dvě hodiny jsme se vrátily do Domečku, kde jsme hrály hry na zahradě , malovaly a měly jsme hostinu. A potom si už pro nás přišli rodiče a my jsme se rozešly do svých domovů.

Na výpravě se nám moc líbilo a těšíme se na příště!

Napsala Anička, nakreslily Sýkorky