Ještěrky - výprava do Radnic

21. 10. 2016
Datum akce: 21.-23.10.

'Výprava za mincemi'

Jeli jsme vlakem do Radnic, ale byla výluka, a tak jsme na jedné zastávce vystoupili a šli na autobus. Byla tam jedna paní a ta měla malé dítě, pořád řvalo. Po té hrozné cestě jsme šli na místo. Čekali jsme až se uvolní místo. (pozn.: V klubovně, kde jsme měli spát, ještě chvíli probíhala skautská schůzka).

Jedné paní, která bydlí hned naproti, se ztratilo dítě. Pomáhali jsme hledat. Nakonec se našlo (pozn.: schovaný doma na zahradě). Pak jsme hráli noční hru.

Po snídan jsme šli ven. Magma nám něco říkala a pak jsem já, Lísteček, a Rybička vedli na nádraží. Ema tam našla minci. Pak jsem já a Rybička zase vedli na kopec (pozn.: podle mapy, krásně trefily). Pak jsme šli na oběd.

Po odpolením klidu jsme šli zase na kopec (pozn.: ale na jiný než předtím ;) ). Pak jsem já, Lísteček, našla u kostelíčka minci. Vedla nás tam Želva a Užovka. Nasbírali jsme kaštany. Vraceli jsme se a cestou jsme viděli labutě.

Když jsme se vrátili, za chvíli jsme hráli KRAKENA. Večer jsme zjistili, že přijel Jirka, večer nám říkal pohádku.

V neděli ráno jsme si sbalili věci a udělali jsme si hygienu před zbalením. Když už jsme byli zbalený, tak jsme dali Jirkovi krosny :). Těšili jsme se domů.

(z kroniky Ještěrek, zapsala a nakreslila Lísteček)