Ještěrky - Úborsko

29. 10. 2017
Datum akce: 27.-29.10.2017

Byly tam: Simča, Terka, Kyti, Rybka a Magda, Zuzka. Jeli jsme na Magmy rodinnou chatu. Byly tam dvě chaty. V jedné byla jedna dvojpatrová postel. Nahoru jsme nemohli. A byla tam ještě jedna postel s dvouma matracema. Na dvojpatrovce jsem spala já s Terkou. A dali jsme si přezdívky podle Terky mobilu. Já - Gepard, Terka - Čáryfuk, Kyti - Víla, Rybka - Člověk, Magda - Pomeranč (říkali jsme to zkratkou Pomík) a Zuzka - Vzpomínka. Když jsme si vybalili, šli jsme hrát frisbee.

V sobotu přijel Jirka. měl mít přezdívku Fantomas nebo Dobrodruh, ale nechtěl. Když jsme někomu řekli jménem, tak jsme dělali 5 dřepů. No, docela jsme si na to zvykli, to byl první pokrok :). Ke snídani byly vafle. Potom jsme vyřezávali dýně. Jirka měl takovou žlutou dýni, která voněla melounem a ostatní dýně nevoněly. Ty dýně jsme vyřezávali až do oběda. K obědu byly těstoviny s rajčatovou omáčkou. Překvapivě vařila Magda s rajčatama. 

Pak jsme šli na takovej kopec přes ovčí minové pole. Foukal tam velký vítr. Měli jsme jít do kostela, ale měl začínat ve 4, ale začínal v 6. Tak jsme šli na nádraží a přijela Zuzka. Jeli jsme z nástupiště minivlakem. Kyti si zapomněla na nástupišti čepici, tak tam Jirka jel.

K večeři jsme měli cereálie (pozn. Ne, neměli.) Ráno jsme se balili. Ani už nevím co jsme měli k snídani (pozn.Měli jsme cereálie :D).

(Z kroniky Ještěrek, zapsala Simča)