Zimní sýkorčí výprava

20. 3. 2018
Datum akce: 17.2.2018

Ráno 17. Února, těsně před jarními prázdninami, jsme se sešly u Domečku v nové klubovně. Na dveřích jsme našly dopis, který nenapsal nikdo jiný než náš tajemný Poutník. Stálo v něm, že máme oslavit Aniččiny a Faustínčiny narozeniny. V klubovně jsme našly každá jeden malý růžový dortík a svíčky. Když jsme doslavily, přečetly jsme si, že další dopis můžeme otevřít přesně ve 12 hodin. Do té doby jsme hrály Mrazíka a jiné hry.

Dvanáctá odbila a my jsme zjistily, že máme jít k židovskému hřbitovu a zahrát si tam Kuřátka. Tak jsme se tam vydaly a splnily Poutníkovo přání. Když jsme se vrátily, naobědvaly jsme se a otevřely dopis, který byl na stropě klubovny. Říkal, že nám Poutník posílá další dopis s dárkem. Prohledaly jsme všechna okolní křoví a našly balíček, ve kterém bylo pro každou z nás jedno oddílové tričko! V dalším dopise stálo, že máme každá namalovat obrázek barvami na sklo. Někdo namaloval delfína, kytičku, bylo tu i pár sýkorek. Když jsme domalovaly a uklidily, našly jsme ten den už poslední dopis, který nás zavedl k mapě. Ta byla schovaná v budce u parkoviště. Tentokrát jsme získaly dílek s obrázkem Domečku. Potom už jsme si jen sbalily věci, uklidily klubovnu a šly domů.