Vandr s RK kolem Volar

6. 3. 2008
Datum akce: 6. - 8. 3. 2008

Tak a byl tu další vandr s RK. Tentokrát do malebné přírody v okolí Volar.

Začali jsem tentokrát ve čtvrtek a asi už tradičně na vlakovém nádraží v kavárně. Dali jsme si sraz hodinu předem. Dali si kafe a čekali na vláček. Nasedli jsme do vláčku a jeli do zastávky Skříněřov za Prachaticemi. Už cestou ve vlaku jsme byli všichni dobře naladěni. Vytáhli svačinky a papali. Ze Skříněřova jsme putovali asi 5km na srub. Zde sme si zatopili v kamnech a začali pravý labužnický orgie. Byl s námi totiž Jindra Korytář a ten se přeci jen vyzná v chutných klobáskách.... Celý večer byl vcelku poučný, Bavili jsme se nad teorií strun. To víte Jindra na to má školy.

V pátek jsme vstávali celkem pozdě. Uvařili jsme oběd, udělali dříví do kamen, uklidily a vyrazili na cestu k Mrtvýmu luhu. Cestu jsme volili především po prosluněných loukách. Jak už je taky tradicí na pořádným vandru nesmí chybět nějaká ta skládka. Nezklamali jsme se. Našli jsme opět nějaký poklady. Cestou jsme i brodili což bylo pro některé z nás až dosti bolestivé. Zvláště pro ty z nás dříve narozené. Přeci jen když kolem plaval led, nebylo to přímo na koupání. Jindra furt vyhlížel Alpy nebo aspoň nějaké šumavské kopce. No bylo toho spousty k vidění. Začali jsme hledat místo na spaní, pač už jsme nestíhali dojít na místo kam jsem chtěl. Ale žádný seník jsme nenašli a tak jsme došli do jedné vesničky, kde jsme se zastavili u jednoho příjemného pána v jakémsi sklípku nebo maštali nebo co to původně bylo kde jsme se ohřáli a pak ve 21. běželi na vláček. Tak ten jsme stihli a nakonec se dostali na místo, kde jsem chtěl spát. Udělali si oheň a šli spát pod širák.

Byla neskutečná zima, ale přežili jsme to. Ráno jsme se sbalili a šli potichu jako myšky na Mrtvý luh. A zde to bylo úžasný. Koukněte do fotek to nejde jen tak popsat. No prostě paráda. pak jsme navštívili užasnou vesničku Dobrá, kde byla ještě úžasnější roubená chalupa s hranolkami, čajem atd. Zaplatili jsme a vyrazili na vlak, ale cestou jsme se byli ještě podívat na již vytěžené rašeliniště. A pak už jen vláček a dom.