Roverská akce k Travexům na chatu

20. 3. 2009
Datum akce: 20. - 22. 3. 2009

RK: Dosti pochybuji, že by se mi podařilo přesvědčit někoho, aby udělal zápis a tak se do toho raději pustím sám.

Byl tu onen víkend a my mohli vyrazili ven z města. Dal jsem roverům netradiční sraz na konečné ve Skvňanech a zde jsme zabodli prst do mapy, kam že to vlastně jedem. Přesunuli jsme se na vlakovou zastávku ve Skvrňanech a vyrazili do vesničky Trpísty, odtud jsme už putovali po svých k Travexovi na chatu. Uvítal nás malebný duch staré chalupy, kde jsme si uvařili výbornou večeři a dali si jednu soutěžní hru. Hra spočívala ve vzpomínkách co se nám kdy a kde stalo na různých výpravách nebo táborech. Myslím, že jsme se docela pobavili. Dali jsme si pár her Bangu a najednou byla 1hodina ráno a tak jsme šli spát.

Ráno kolem 10 mě probudilo sluníčko svítící do pokoje střešním oknem a tak sem vstal a šel zatopit, uvařit čaj a připravit snídani. Záměrem sekání třísek bylo vzbudit i ostatní, což se povedlo a postupně se začali trousit z horního pokoje na snídani. Venku bylo úžasně a tak jsme pokračovali podle vymyšleného plánu jít na výlet. No ale než sme vyrazili propadli jsme opět hře Bangu a z plánovaného odchodu v 11 najedou bylo po poledni. No a tak jsme vyrazili, cestou prolezli snad všechny bunkry a na rozcestí u Šipínu si zahráli pár her a z výletu se stala než krásná procházka. Otočili jsme se a vrátili se zpět jinou cestou přes louky a lesy. Venku na zahradě dali jsme poobědvali a vyrazili opět na Bang. Ze samotného hraní a střílení jsme usedli ke hře dostihy a sázky. Někteří odpadli ke spánku a někteří (Eliška) se zažrali neuvěřitelným stylem do hry a furt chtěla jen prachy. Nakonec si Ondra s Travexem vsadili a zrujnovali ji. No tak už tu byl pozdní večer a my se vydali grilovat řízečky. Měla to být taková vzpomínková akce jak si kluci vařívali řízečky na vandrech. No podle jejich slov to nebylo ono, ale to už tak bývá s nostalgií. Tak jsme si pošmákli a zahráli opět Bang a postupně se začali odebírat ke spánku. Inu to odebírání bylo pozvolné a tak jsme ještě kecali v jakých si kuloárech jak to tak nějak vyšlo. K spánku jsme opět ulehali až kolem 1hodiny ranní.

No a už tu byla neděle a tak nezbylo než se nasnídat, poklidit zahrát Bang a vyrazit na vlak. Na vlakovém nádraží jsme se nezapřeli, teda hlavně já ne a zkoumali výhybky a jiné zvláštnosti co tak na nádraží bývají. No a než jsme se nadáli byla tu Plzeň a s ní i konec akce.